اولین قدم برای برنامه ریزی در هر آزمونی اطلاع از درصدهای قابل قبول برای پذیرش در آزمون است . برای شرکت در آزمون وکالت ۹۹ هم لازم است ابتدا داوطلبان سطح علمی خود در آزمون های آزمایشی بسنجند و سپس با مقایسه درصدهای اکتسابی نسبت به درصدهای داوطلبان پذیرفته شده در سال های گذشته ، با نگرش واقع بینانه ای برای برطرف کردن نقاط ضعف خود تلاش کنند .

همچنین از آنجایی که رقابت در آزمون وکالت 99 بسیار زیاد است ، اطلاع از جایگاه خود در بین داوطلبان سال های گذشته می تواند به آمادگی بهتر و تلاش بیشتر داوطلبان کمک کند . برای این منظور نرم افزاری تحت عنوان نرم افزار تخمین رتبه آزمون وکالت طراحی شده است که این امکان را برای داوطلبان فراهم می کند تا با وارد کردن درصد هر درس حدود رتبه خود را در آزمون تخمین بزنند . در ادامه به بیان جزئیاتی در مورد تخمین رتبه آزمون وکالت می پردازیم .


تخمین رتبه آزمون وکالت

هر ساله آزمون وکالت برگزار شده و کارنامه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود . هر کارنامه شامل درصدهای اکتسابی در هر درس و رتبه داوطلب در بین شرکت کنندگان سهمیه یا آزاد و کانون انتخابی است به این معنا که داوطلبان صرفا در بین داوطلبان آزاد در کانونی که برای شرکت در آزمون انتخاب کرده اند و یا داوطلبان سهمیه در کانون انتخابی سنجیده می شوند .

اما کسانی که هنوز در آزمون وکالت 99 شرکت نکرده اند و در حال آمادگی برای شرکت در این آزمون هستند می توانند با توجه به درصدهای داوطلبان پذیرفته شده در آزمون سال های گذشته رتبه تقریبی خود را در آزمون وکالت تخمین بزنند .

این امر از طریق وارد کردن درصدهای اکتسابی آزمون های آزمایشی و استفاده از نرم افزار تخمین رتبه امکان پذیر است . به این صورت که درصد های یک آزمون آزمایشی استاندارد را که در آن شرکت داشته اید به تفکیک دروس در نرم افزار تخمین رتبه وارد می کنید و این نرم افزار رتبه تقریبی شما را با توجه به درصد آزمون سال های گذشته تخمین می زند .


برای تخمین رتبه آزمون وکالت، درصدهای خود را وارد نمایید:


حقوق مدنی:  %

آیین دادرسی مدنی:  %

حقوق تجارت:  %

اصول استنباط حقوق اسلامی:  %

حقوق جزای عمومی و اختصاصی :  %

آیین دادرسی کیفری :  %


سوالات متداول


1- آیا امکان تخمین رتبه داوطلبان قبل از برگزاری آزمون وکالت وجود دارد ؟

بله با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه داوطلبان می توانند با وارد کردن درصد های اکتسابی حدود رتبه خود را در آزمون تخمین بزنند که توضیحات مفصل آن در مقاله صورت گرفته است .

2- تخمین زدن رتبه قبل از برگزاری آزمون اصلی چه فوایدی دارد ؟

 داوطلبان با تخمین زدن رتبه و اطلاع از نقاط ضعف و قوت خود می توانند برنامه ریزی دقیق تری برای جمع بندی و تمرکز بر دروسی که در آن ها دچار ضعف هستند داشته باشند که اطلاعاتی بیشتری در خصوص این موضوع در مقاله آورده شده است .

3- رتبه ای که در نرم افزار تخمین رتبه آزمون وکالت نشان داده می شود تا چه اندازه نزدیک به رتبه واقعی است ؟

 به طور کلی درصد خطا در این نرم افزار بسیار پایین بوده و رتبه تخمینی بسیار نزدیک به واقعیت است البته در تمام نرم افزار ها درصد پایینی از خطا وجود دارد .

منبع : تخمین رتبه وکالت