سامانه سجام در واقع سایتی است که توسط دولت برای سهولت سرمایه گذاران بازار بورس در انجام فعالیت های سرمایه گذاری خود طراحی شده است . برای فعالیت در بازار بورس ثبت نام در این سامانه الزامی می باشد ، در ابتدای فعالیت این سایت امکان ثبت نام افراد با شماره تلفنی که در مالکیت خود شخص نباشد ممکن بود اما اخیرا محدودیتی در این سایت ایجاد شده که بر طبق آن افراد تنها با شماره تلفنی که در مالکیت شخصی آن ها باشد حق ثبت نام در این سامانه را دارند .

از این رو تمامی افرادی که از قبل در این سامانه با شماره ای که در مالکیت غیر بوده ثبت نام کرده اند ملزم به تغییر آن به شماره ای که در مالکیت شخصی آنها است می باشند . از طرف دیگر در صورتی که شخص به هر دلیلی شماره تلفن خود را  در این سامانه اشتباه ثبت کند نیز ناچار به اصلاح آن خواهد بود . برای این منظور امکاناتی در این سایت فراهم شده تا افراد با استفاده از آنها به اصلاح اطلاعات شخصی خود به ویژه شماره تلفن خود بپردازند .

شما با وارد شدن به سامانه سجام و انتخاب گزینه ویرایش تلفن می توانید اقدام به اصلاح یا تغییر شماره ثبت شده خود در این سامانه کنید . در این مقاله به ارائه گام به گام آموزش تصویری این مورد در سامانه سجام پرداخته شده است . 


نکات مهم در تغییر شماره تلفن در سامانه سجام

در صورتی که پس از ثبت نام در سامانه سجام متوجه شدید که شماره تماس خود را اشتباه وارد کرده اید و یا از قبل با شماره ای که تحت مالکیت شما قرار ندارد وارد این سامانه شده اید اکنون نیاز به اصلاح و یا جایگزینی آن با شماره ای که متعلق به خود شما است دارید ، به همین منظور در این مقاله به آموزش این مورد پرداخته شده است اما قبل از آن ذکر دو نکته ضروری است :

  • از آنجایی تغییر شماره تلفن در این سامانه رایگان نمی باشد و مستلزم پرداخت هزینه است در نتیجه حتی الامکان در وارد کردن شماره خود هنگام ثبت نام سامانه سجام دقت لازم را به عمل آورده و به صورت صحیح آن را وارد کنید .
  • بر اساس تغییرات جدیدی که در سامانه سجام رخ داده است شماره تلفنی که هنگام ثبت نام وارد می شود باید در مالکیت شخص ثبت نام کننده باشد ، همچنین افرادی که قبلا در این سامانه با شماره تلفنی که تحت مالکیت غیر بوده ثبت نام کرده اند بایستی اقدام به ویرایش و جایگزینی آن با شماره ای که در مالکیت شخصی آنها است کنند .
بیشتر بخوانید: کد پیگیری سجام


راهنمای ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام

همانطور که گفته شد در حال حاضر امکان ثبت نام در سامانه سجام با شماره ای به غیر از شماره شخصی خود فرد وجود ندارد اما اگر باز هم تحت شرایطی شماره تلفن اشتباهی وارد کردید و یا از قبل با شماره کسی دیگر ثبت نام کرده اید و در حال حاضر قصد تغییر آن را دارید لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 سایت sejam.ir را در صفحه جستجوی خود وارد می کنید و وارد سایت سجام می شوید ، مانند تصویر زیر : پس از وارد شدن به این سامانه گزینه های متفاوتی را مشاهده می کنید مانند ثبت نام در سجام ، ویرایش اطلاعات سجام ، احراز هویت ، ویرایش موبایل و .... که از بین آنها گزینه ویرایش موبایل را انتخاب می کنیم به صورتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید : لازم به ذکر است که در صورت اشتباه وارد کردن سایر اطلاعات و اصلاح آنها باید گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب کنید .

 پس از انتخاب گزینه ویرایش موبایل پیامی مانند تصور زیر برای شما نمایش داده می شود که در آن ذکر دو نکته را یادآور شده است : 1- هزینه کارمزد انجام این اصلاح 2- شماره تلفن جدید باید در مالکیت خود شخص باشد نه دیگران . بر روی گزینه بستن کلیک کنید و وارد مرحله بعد شوید : در صفحه باز شده کد ملی و شماره تلفن همراه جدید خود که قصد جایگزینی آن را با مورد قبلی دارید بدون صفر ابتدایی وارد کنید ، سپس کد امنیتی را در کادر مخصوص آن بنویسید و گزینه بررسی را انتخاب کنید . مانند تصویر زیر : پس از وارد شدن به صفحه جدید برای شما متنی ظاهر می شود که در آن مبلغ قابل پرداخت کارمزد ذکر شده است ، گزینه پرداخت را انتخاب کنید :


 با انتخاب گزینه پرداخت وارد صفحه ای می شوید که در آن پیامی مبنی بر تایید انتخاب گزینه پرداخت کارمزد ظاهر می شود ، مجددا روی گزینه پرداخت کلیلک کنید : در صفحه باز شده درگاه های پرداخت موجود به شما پیشنهاد داده می شود ، مانند تصویر زیر : پس از انتخاب درگاه مورد نظر وارد صفحه پرداخت بانکی شده که با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود می توانید اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر کنید ، مانند تصویر :پس از پرداخت کارمز مشخص شده برای شماره تلفن جدید ثبت شده پیامکی حاوی کد تایید ارسال می گردد ، با وارد کردن آن در صفحه ای که در سایت برای شما باز شده است ثبت نهایی انجام می شود و به این ترتیب شماره تلفن جدید شما در سامانه سجام ثبت خواهد شد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویرایش شماره تلفن در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید ، همچنین کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون ویرایش شماره تلفن پاسخ دهند .

در ادامه بخوانید: احراز هویت غیر حضوری آنلاین سجام


سوالات متداول


1- ✔️ آیا امکان اصلاح و یا ویرایش شماره تلفن همراه در سامانه سجام وجود دارد ؟

✔️ در صورت وارد کردن شماره تلفن اشتباه سامانه سجام امکان تغییر این شماره را به افراد داده است که در متن مقاله به آموزش کامل نحوه ویرایش شماره تلفن در این سامانه پرداخته شده است

2- ✔️ برای ویرایش شماره تلفن در سامانه سجام نیاز به پرداخت هزینه است ؟

 ✔️ برای این کار هزینه ای به عنوان کامزد تغییر شماره موبایل در نظر گرفته شده است که در متن مقاله مقدار دقیق و نحوه پرداخت آن توضیح داده شده است

3- ✔️ آیا امکان ثبت نام یا فعالیت در سامانه سجام با شماره تلفی که در مالکیت غیر می باشد وجود دارد ؟

 ✔️ در صورت ثبت نام با شماره تلفنی که در مالکیت شخصی افراد نمی باشد نیاز است تا آن را با شماره تلفنی که مالک آن خود شخص است تغییر داد که مراحل انجام آن در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است 

منبع : تغییر شماره تلفن در سامانه سجام