سامانه سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان به نوعی یک بانک اطلاعاتی برای یکپارچه سازی اطلاعات هویتی ، ارتباطی و بانکی تمامی سرمایه گذاران بورس محسوب می شود . تا قبل از راه اندازی این سامانه سرمایه گذاران باید به صورت حضوری برای ثبت نام به کارگزاری ها مراجعه می کردند ، همچنین امکان دریافت سود سهام ها به سادگی وجود نداشت . امروزه دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت نام و یا نقل و انتقال سهام نبوده و تمام این امکانات به صورت الکترونیکی فراهم شده است .

بعد از طراحی سامانه سجام تمام کسانی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند لازم است ابتدا در این سامانه ثبت نام کرده و سپس برای احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنند . سرمایه گذاران در زمان مراجعه به دفاتر خدمات پیشخوان دولت باید مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشند ، در صورت نداشتن این مدارک امکان انجام احراز هویت برای آنها وجود ندارد . در ادامه به توضیحاتی در خصوص مدارک لازم برای احراز هویت سجام می پردازیم .


مدارک لازم جهت ثبت نام سامانه سجام

سامانه سجام توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی ایجاد شده و زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار اداره می شود . تمام کسانی که قصد دریافت کد بورسی و خرید و فروش در بازار بورس را دارند لازم است تا قبل از هر اقدامی ثبت نام سجام را انجام دهند . ثبت نام در سامانه سجام دو مرحله دارد : 1- ثبت نام در سایت  2- احراز هویت .

سرمایه گذاران برای ثبت نام در سامانه سجام ابتدا لازم است که وارد سایت اصلی این سامانه به نشانی sejam.ir شده ، سپس با ورود به قسمت ثبت نام ، اطلاعات خواسته شده را تا مرحله آخر تکمیل نمایند . برای تکمیل اطلاعات لازم است ، مدارک شناسنامه ای ، اطلاعات ارتباطی و بانکی در دسترس ثبت نام کننده قرار داشته باشد همچنین ثبت نام باید تا مرحله انتهایی تکمیل شود .


1- اطلاعات شناسنامه ای : نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، سری و سریال شناسنامه 

2- اطلاعات ارتباطی : آدرس محل سکونت ، محل کار ، کد پستی ، تلفن ثابت و تلفن همراه

3- اطلاعات بانکی : شماره حساب ، نام بانک ، نام شعبه ، کد شعبه و شماره شبا


بعد از تکمیل مراحل ثبت نام سجام تا 24 ساعت یک کد پیگیری به تلفن همراه شخص ثبت نام کننده پیامک می شود . نگهداری این کد پیگیری برای انجام احراز هویت الزامی است اما اگر کد پیگیری شما به هر دلیلی مفقود شود می توانید از طریق سایت آن را بازیابی کنید . همچنین با ثبت نام آنلاین در کارگزاری به صورت مستقیم و بدون پرداخت هزینه می توانید ثبت نام خود را در سجام را نیز انجام دهید .


مدارک لازم برای احراز هویت سجام

همانطور که گفته شد تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام گرفته و کسی بر صحت اطلاعات وارده توسط ثبت نام کننده نظارتی ندارد . بنابراین منطقی است که ارسال کننده اطلاعات با ارائه مدارک شناسایی خود تصدیق کند که اطلاعات ارسالی توسط او صحیح و مستند بوده است .

به همین منظور بعد از تکمیل تمام مراحل ثبت نام و دریافت کد پیگیری لازم است سرمایه گذار برای احراز هویت به دفاتر خدمات پیشخوان دولت مراجعه کند . به غیر از کسانی که بعد از سال 97 متقاضی فعالیت در بورس هستند کسانی که قبل از این سال کد بورسی دریافت کرده اند نیز باید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند . مدارک لازم برای احراز هویت سجام از قرار ذیل هستند :


1- اصل و فتوکپی کارت ملی

2- اصل و فتوکپی شناسنامه

3- فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی ( اختیاری )

4- شماره حساب و اطلاعات بانکی ثبت نام کننده

5- آدرس و مشخصات پستی ثبت نام کننده


دقت کنید که صرف ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت کد بورسی کافی نیست . برای دریافت کد بورسی علاوه بر سامانه سجام باید در یک کارگزاری هم ثبت نام و احراز هویت به عمل آید . بنابراین توصیه می شود که قبل از مراجعه به دفاتر خدمات پیشخوان دولت ابتدا در یک کارگزاری هم ثبت نام شود تا در هنگام مراجعه هم احراز هویت سامانه سجام و هم احراز هویت کارگزاری همزمان صورت گیرد . در مقاله زیر مدارک لازم برای دریافت کد بورسی به طور کامل توضیح داده شده است .

بیشتر بخوانید:  مدارک لازم برای دریافت کد بورسی


بدیهی است که مراجعه به مراکز احراز هویت سجام برای احراز هویت با توجه به افزایش روز افزون تعداد متقاضیان فعالیت در بازار بورس ، موجب ازدحام و اتلاف وقت بسیار زیاد مراجعه کنندگان خواهد شد . به همین علت مسئولان از فراهم شدن امکان احراز هویت الکترونیکی خبر داده و اعلام کردند که به زودی این امکان از طریق سامانه سجام فراهم خواهد شد . در مقاله ذیل به طور کامل در مورد نحوه احراز هویت الکترونیکی توضیح داده شده است .


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای احراز هویت سجام در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون مدارک لازم برای احراز هویت سجام پاسخ دهند .

در ادامه بخوانید:  نحوه احراز هویت سجام


سوالات متداول


1- ✔️ مدارک لازم برای انجام احراز هویت سامانه سجام کدامند ؟

✔️ برای انجام احراز هویت سامانه سجام در دفاتر پیشخوان اصل و تصویر شناسنامه ، اصل و تصویر کارت ملی ، آخرین مدرک تحصیلی ، شماره حساب بانکی و ... لازم است که در مقاله به طور کامل بررسی شده است .

2- ✔️ آیا برای احراز هویت سامانه سجام دسترسی به کد پیگیری ثبت نام الزامی است ؟

 ✔️ بله ، ثبت نام کننده برای احراز هویت سجام باید با در دست داشتن مدارک و کد پیگیری به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کند که توضیحات کامل آن در مقاله آمده است .

3- ✔️ صرف ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت کد بورسی کفایت می کند ؟

 ✔️ خیر ، برای دریافت کد بورسی باید علاوه بر سامانه سجام در یک کارگزاری نیز ثبت نام به عمل آید و بعد از احراز هویت در هر دو ، کد بورسی به ثبت نام کننده تعلق می گیرد که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است .

منبع : مدارک لازم برای احراز هویت سجام